טיפים לבוני אתרים- כך תקדמו את אתרכם הכי טוב במנועי החיפוש
Mar 30,2007 00:00 פורסם ע"י elyasaf

קודם כל, למה כדאי צריך לקדם את האתר??

עובדות חשובות עבור קידום  אתרים:

 *רוב מנועי החיפוש מציגים 10 תוצאות בדף.

 *כ- 75% מהגולשים לא עוברים בכלל לדף השני של התוצאות במנוע החיפוש.

 *רק כ- 5% מהגולשים עוברים לדף השלישי ומעלה של התוצאות במנוע החיפוש.

 *ל- 75% מהגולשים ברשת לא חשוב גודל החברה מאחורי האתר כשיקול לקנייה.

 *מחפשי האינפורמציה באינטרנט הם מכווני קנייה יותר מאשר בעולם הפיזי.

 *הגולשים מבלים פי 2 זמן מול האינטרנט מאשר מול הטלוויזיה.

 *יותר מ- 80% מהגולשים מוצאים אתר חדש שלא נכנסו אליו קודם באמצעות מנועי חיפוש.

ועכשיו לטיפים עצמם:

דבר ראשון כדאי לכם לבדוק את תקינות קוד האתר שלכם - כדי שמנועי החיפוש יוכלו "לקרוא" את האתר שלכם בצורה הטובה ביותר וכדי שגולשי האתר שלכם אשר גולשים ממספר דפדפנים שונים יוכלו לגלוש לאתרים שלכם ולראות את האתר כמו שהוא אמור להראות, רצוי לבדוק את תקינות הקוד של האתר. תוכלו לבדוק את תיקנות הקוד של האתר שלכם כאן.

עוד דבר שלא כדאי לעשות זה שימוש בדרכים לא חוקיות לקידום האתר שלכם - אל תעשו את זה! זה לא משתלם! אולי בהתחלה אתם תראו את אתרכם במקום הראשון במנוע החיפוש אך לאחר שמנוע החיפוש יעלה עליכם שעבדתם עליו הוא יסיר את אתרכם לגמרי מתוצאות החיפוש!! זה לא כדאי!!

דבר שכדאי לעשות זה בניית מפת אתר - מפת האתר היא עמוד שבו נמצאים קישורים לכל דפי האתר + תיאור ליד כל קישור. מנועי החיפוש אוהבים אתרים שיש להם מפת אתר.

כמו כן מומלץ גם להשתמש בתג NoFollow לפני מספר חודשים התווספה אפשרות מאוד חשובה במנוע החיפוש גוגל. אפשרות זאת בעצם מאפשרת לכם "להגיד" לעכבישים של מנוע החיפוש גוגל שלא יעקבו אחרי הקישור הזה ויתעלמו ממנו. קישור כזה לא עוזר לקידום האתר שלכם בגוגל.

הדרך שכמעט כל האתרים משתמשים בה לקידום האתר היא החלפת קישורים . הדרך היא ששני אתרים מחליפים קישורים אחד עם השני. אתר A שם קישור לאתר B ואתר B לאתר A. דרך זאת מומלצת למאוד וכדאי מאוד להשתמש בה.

לסיום אני אתן לכם טיפ אחרון והוא להוריד את סרגל כלים לבוני ומקדמי האתרים סרגל זה מספק מידע רב אודות נושאים שהזכרנו בכתבה זאת ועוד נושאים רבים אחרים ומספק גם קישורים למאמרים, מדריכים, תוכנות ואתרים שעוסקים בנושאים אלו. להורדת הסרגל לחצו כאן!

עד כאן להפעם מקווה שהבנתם ובהצלחה בקידום האתר!