חיפוש כתבות     » חיפוש מתקדם
היתחברות / הרשמה
פתח הכל | סגור הכל

מקצרים כתובות ומרויחים כסף

מפקד עליון (2007) / Supreme Commander

Feb 15,2007 על ידי admin

שלח לחבר | גירסת הדפסה | תגובות  

בעת מעבר לאתרים המצוינים בדף זה אני מצהיר כי: הצפיה בתכנים שמוצגים באתר שאליו אני מועבר הם על אחריותי הבלעדית ואין אני יכול להאשים את idx.Co.iL בנוסף אני מודע כי יתכן והתכנים עוברים על חוקי המדינה שבה אני נמצא שיכולים להופיע באתר שאליו אני מועבר בצורות של: תמונות, סרטוני וידאו ממחושבים וכיוצא בזאת ואני מסיר מ idx.Co.iL אחריות על התכנים הללו.
ליחצו להגדלה
 

אי שם בסוף שנות ה-90 יצא לו משחק עלום שם שהפך לשם החם של משחקי האסטרטגיה באותה תקופה, למשחק קראו Total Annihilation. המשחק היה של יוצר חדש שענה לשם כריס טיילור (Chris Taylor) מכירים? נכון, אותו אחד שלימים היה אחראי לפרוייקט שאפתני בשם Dungeon Siege אבל אני סוטה מהנושא.

Total Annihilation או בקיצור TA הכיר לנו חובבי האסטרטגיה כמה אספקטים שעד לאותו יום רק שמענו עליהם, דוגמה בולטת אחת היא שימוש בתוואי השטח שמסתיר יחידות אחת מהשניה רק כי יש הר ביניהן (עד היום משחקים לא עושים את זה) או לדוגמה יחידה חדשה להורדה כל שבוע, היכולת לבצע Salvage משדה הקרב ועוד כהנה וכהנה רעיונות מדליקים וטובים שגרמו לכך שעד היום כל מי שמכיר את TA מזיל ריר ומחפש משהו דומה ולא, אל תכללו את TA:Kingdoms. TA:Kingdoms היה בעל מוטיב שונה לחלוטין שעל אף שהיה כיפי (לטעמי) לא חידש כמעט כלום ולא זכה להצלחה. עוד דבר שמבדיל את TA מהשאר הוא שבניגוד לכך שלכל משחק מצליח מאד יוצאים המשכים ל-TA מעולם לא יצא המשך.

עכשיו לאחר שנח כמעט עשור חוזר כריס טיילור לזירה עם ההכרזה שהוא בא לבצע מהפך נוסף בתחום שהפך מנוון. איך ברצונו לעשות זאת? במקום למרכז את התמונה של הקרב על כמה יחידות בודדות (בסיגנון WarCraft3) גורס כריס שצריך לעשות ההפך ולהרחיב את התמונה לכלול צבאות ענקיים. דמיינו לכם שדה קרב עצום בגודלו, מאות יחידות נעות על פני המפה כל אחת מפורטת עד מאד: גלגלים מסתובבים, שובלי אבק, סימני צמיגים או במקרה שלנו שובלי טנק כשלפתע קולטת עינינו יחידה גדולה מאד, כל כך גדולה שהיא לא נכנסת במסך. לחיצה קטנה על העכבר ואנחנו מרחיקים את המצלמה מהעולם ולעינינו נגלית יחידה ענקית, כזו שלידה הטנק נראה כמו נמלה, יש לה שש רגליים ובעודה פוסעת דרך שדה הקרב היא מועכת יחידות קטנות יותר אשר ניקרות בדרכה (גם כאלו ששייכות לצד שלה), קירוב המצלמה אל היחידה מראה פירוט מדהים, תותחים נגד מטוסים על צידיה השונים, בנוסף ישנם גם גלילי מתכת ענקיים שמסתובבים על צירם ואז מתברר שאלו הם כלי הנשק שלה, יריה מחרידה את המסך והכל רועד, פגזים ענקיים נורים ממנה למרחק רב ו.... התלהבתם? אז זהו, זה רק על קצה המזלג!

Supreme Commander הוא משחק שמטרתו היא לחימה נטו, לא איסוף משאבים, לא ניהול בסיס מרגיז (כמובן שמי שרוצה לנהל יכול לנהל הכל ללא הגבלה), אלא רק טקטיקה שמטרתה הסופית היא לגלות איפה האויב בעוד שאתה מנסה להיות כמה שיותר מוסתר, לאגור הרבה כח ולהתקיף חזק איפה שהכי כואב . להלן מס' נקודות נבחרות שמראות את החדשנות ושיעזרו לנו לממש את אסטרטגיות העל שלנו :

    * יש רק שני סוגי משאבים שמפשטים את צרכי הניהול
    * אוטומציה היא מילת מפתח. כל זמן שהמשאבים זורמים נוכל לתת למפעלי הייצור פקודה להמשיך לייצר ואפילו כאן המחשב בא לעזרתנו כשהוא מראה לנו מה ממוצע הצריכה ואיזה משאב יכול להיות בעייתי אם לא נשיג עוד ממנו
    * בהמשך לאוטומציה אם נחסכו מספיק משאבים אז ניתן לזמן Supreme Commander שישב בבסיס וינהל אותו, יתקן יחידות, מבנים ובכלל יבנה מה שאנחנו רוצים והכל כדי שנוכל להתרכז בלחימה
    * רוצים לכוון כמה כוחות שיגיעו לאותו מקום ויתקיפו יחד? אין בעיה. סמנו את היחידות והמקום הרצוי והן יגיעו בהתאמה כולל ציון זמן הגעה שלהן אל המקום אותו אנו רוצים להתקיף
    * הרחקת המצלמה עד כדי כך שכל המפה נפרשת לנגד עינינו על כל יחידותיה, מה שמאפשר ניהול טקטי ומהיר של כל שדה הקרב על אף גודלו העצום.
    * אין כאן את הגישה הפופלרית שלפיה כל יחידה חלשה נגד יחידה מסויימת וחזקה כנגד יחידה אחרת, אלא כאן הכל סימולציה, טנק שיורה תוך כדי נסיעה על מטרה נוסעת יתקשה לפגוע במציאות וכנ"ל גם כאן.

זרקו לקלחת עוד מיגוון עצום של מאפיינים כגון פצצות אטום, ארטילריה שיורה לכל מקום במפה, חשיבות לצורה בה נבנה את הבסיס (ריכוזי או לא), בסיסים אמפיביים, ראדאר פסיבי (רק מקשיב) או אקטיבי (שולח אותות כל הזמן), משחק מקוון ואפילו יכולת לשחק את המשחק לשחקן יחיד בשותף עם חבר דרך הרשת ותקבלו משחק שהולך לשכתב את חוקי משחקי האסטרטגיה מחדש.

נסיים עם דבריו של כריס עצמו שמגדיר את המשחק כ-"מלחמה של מידע": "המפתח לניצחון הוא לדעת מה היריב שלך בנה, איפה ומה הוא עושה עם זה. במקביל אתה לא רוצה שהוא ידע מה אתה עושה!" וכעת ברור לכם למה כריס מתכוון.

דרישות מערכת מינימליות:
- מערכת הפעלה ווינדוס XP/Vista
- מעבד במהירות 1.8 גיגה-הרץ
- 512 מ"ב ראם
- כרטיס מסך בעל 128 מ"ב זיכרון ותמיכה ב-Pixel Shader 2.0
- 8 גיגה-בייט פנויים על הדיסק הקשיח

דרישות מערכת מומלצות:
- מעבד במהירות 3 גיגה-הרץ
- 1 גיגה-בייט ראם
- כרטיס מסך בעל 256 מ"ב זיכרון ותמיכה ב-Pixel Shader 2.0
- 8 גיגה-בייט פנויים על הדיסק הקשיח

כתבה זו ניקראה 1640 פעמים.

כתבות דומות:
» אחוות גיבורים: חזיתות אויב (2007) / Company of Heroes Opposing Fronts
» שליח השאול (2007) / Infernal
» צבי הנינג'ה (2007) / TMNT
» חיי עיר: גרסה עולמית (2007) / City Life: World Edition
» שליט-על (2007) / Overlord
דירוג הכתבה:
Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (סה"כ 31 הצבעות)