חיפוש כתבות     » חיפוש מתקדם
היתחברות / הרשמה
פתח הכל | סגור הכל

מקצרים כתובות ומרויחים כסף

שיאצו לנשים בהריון ולאחר לידה

Jan 29,2007 על ידי שרי קרוכמל

שלח לחבר | גירסת הדפסה | תגובות  

בעת מעבר לאתרים המצוינים בדף זה אני מצהיר כי: הצפיה בתכנים שמוצגים באתר שאליו אני מועבר הם על אחריותי הבלעדית ואין אני יכול להאשים את idx.Co.iL בנוסף אני מודע כי יתכן והתכנים עוברים על חוקי המדינה שבה אני נמצא שיכולים להופיע באתר שאליו אני מועבר בצורות של: תמונות, סרטוני וידאו ממחושבים וכיוצא בזאת ואני מסיר מ idx.Co.iL אחריות על התכנים הללו.
ליחצו להגדלה

משחר ההיסטוריה ידוע כי נשים נתמכו ו"תוחזקו" בשיטות שונות, במהלך הריונן ובעת הלידה. שיאצו בתקופת ההריון, היא אחת מדרכי הטיפול הותיקות אך הנחשבות למועילות ביותר גם בימינו, לתמיכה באישה ההרה. בנושא זה מוסיפה רחל חמרה, מטפלת השיאצו בנשים בכלל ובהריון בפרט במרכז "אמא אדמה", נטורופתית בעלת A.B במדעי החיים ומורה לשיאצו במכללת "רידמן":

 

שיאצו הינה שיטת טיפול ומגע המשתמשת בנקודות לחיצה ("אקופרסורה") בשילוב עם מתיחות עדינות ומסג', לאורך מסלולי האנרגיה בגוף ("המרידיאנים"). לחיצות אלה מסייעות לגוף ומאזנות חסרים אנרגטיים שלו, כשהן משפיעות על המטופל ברבדים שונים: פיזיים, רגשיים ומנטאליים.

לא מדובר בטיפול "רק בשביל הכיף", למרות שגם ההנאה ממנו רבה ומפנקת. השיאצו מסייע בשחרור כאבים ושרירים מכווצים, בהפחתת מתח והפגת עייפות, בשיפור הגמישות ויכולת התנועה, בסיוע בבעיות עיכול, נשימה, נדודי שינה ועוד.

הטיפולים בשיאצו, פרט לשיפור באיכות החיים ובהרגשה של האשה ההרה, נחשבים כמשפיעים לטובה גם על מצב העובר והרגשתו ברחם וגם על תחילתו וחיזוקו של הקשר הנרקם בין האם לתינוק שבבטנה.

מומלץ ורצוי לבצע טיפולי שיאצו החל מסוף השליש הראשון של הריון תקין (במידת הצורך ובמקרה של ספק, מוטב להתייעץ קודם לכן עם רופא). בכל מקרה יש לוודא כי המטפל או המטפלת שאליהם את פונה, יהיו מוסמכים ובקיאים באופן הטיפול בנשים הרות, ידעו היכן ניתן ומותר ללחוץ על מנת שלא לגרום נזק לך ולתינוקך. הטיפול מומלץ גם לנשים המנסות להיכנס להריון, עד ממש לפני התחלת טיפוליי פוריות, גם זאת תוך היוועצות ברופא.

ולמי שעדיין אינה יודעת, רק אסביר בקצרה עוד כמה פרטים "טכניים": הטיפול נעשה בלבוש קל ונוח אך מלא (שלא כמו בעיסוי, הנעשה ישירות על העור החשוף), נמשך בדרך כלל כשעה ולעיתים אף יותר ומתבצע על מזרון בגובה הרצפה או על מיטת טיפולים.

במהלך הטיפולים ניתן גם לשלב יעוץ נטורופתי ותזונתי, יעוץ לפעילות גופנית ולאורח חיים בכלל, שגם הם עשויים להוביל להתפתחות בטחון עצמי ורגיעה.

גם אם לא התנסית עד כה בטיפולי שיאצו, כדאי לנצל את ההריון כ"תירוץ" נפלא להכיר ולהיפתח לטיפול מועיל ומרגיע זה, ואם מי שצריך היה להזמין אותך להתפנק בטיפול כזה טרם עשה זאת... אולי כדאי שתזמיני את עצמך?

הרבה בריאות והנאה.

 

 

שרי קרוכמל -

אחות מוסמכת, מיילדת מוסמכת, מדריכת הכנה ללידה ועיסוי תינוקות. אמא לארבעה.

BA בסיעוד ובוגרת קורסים רבים גם מהרפואה הטבעית-המשלימה.

מנהלת אמא אדמה - המרכז להריון, לידה והורות בהוד השרון. 09-7408693.

www.emadama.co.il

           

כתבה זו ניקראה 1397 פעמים.

כתבות דומות:
» מותר ואסור בהריון
» הטיפול (2006)/The Treatment
» טיפ קטן להיכנס יותר מהר לכתובות שאתם רוצים
» קדמוני (2007)/Primeval
» הכנת מצגות מקצועיות / Wondershare DVD SlideShow 6.1
דירוג הכתבה:
Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00Rating: 5.00 (סה"כ 3 הצבעות)